Komunikat końcowy

Dnia 28.05.2016 roku odbył się 3 SILGAN Ćwierćmaraton na trasie Tczew – Rokitki – Śliwiny – Rokitki – Tczew, na odcinku 10.540 km. Do biegu zapisało się 238 uczestników, pakiety startowe odebrało 220 uczestników natomiast bieg ukończyło 219 zawodników. Frekwencja z roku na rok rośnie, bieg cieszy się dużym zainteresowaniem, uczestnicy chętnie powracają do Tczewa podkreślając bardzo dobrą organizację biegu.

Uczestnicy SILGAN Ćwierćmaratonu nie tylko biegali ale i pomagali, na ręce mamy chorej Paulinki przekazano kwotę 1200 złotych na zakup kamizelki drenażowej wspomagającej oddychanie i odkrztuszanie – bardzo serdecznie Wam dziękujemy!

W tym roku po raz pierwszy odbył się bieg dla dzieci „Mały SILGAN”, udział w nim wzięło 73 uczestników. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale, najlepsi w poszczególnych kategoriach puchary oraz nagrody rzeczowe. Klasyfikacja dzieci przedstawia się następująco:

Dzieci młodsze rocznik 2006 i młodsze:

Dziewczęta:

I miejsce – Julia Wysocka (SP Pszczółki)

II miejsce – Alicja Baberowska (SP Lokomotywa Sopot)

III miejsce – Natalia Peplińska (SP nr 7 Tczew)

Chłopcy:

I miejsce – Tymon Porębski (SP nr 11 Tczew)

II miejsce – Tomasz Kunowski (SP nr 11 Tczew)

III miejsce – Mateusz Woźnicki (SP nr 1 Starogard Gdański)

Dzieci starsze klasy IV – VI rocznik 2003-2005

Dziewczęta:

I miejsce – Maria Ostrowska (SP nr 11 Tczew)

II miejsce – Michalina Markiewicz (SP nr 6 Toruń)

III miejsce – Katarzyna Sosz ( SP Szczejkowice – woj. śląskie)

Chłopcy:

I miejsce – Mateusz Porębski (SP nr 11 Tczew)

II miejsce – Szymon Wojciechowski (SP nr 11 Tczew)

III miejsce – Adrian Grabowski (SP Gniew)

 

Organizatorem biegu było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie, Stowarzyszenie Biegający Tczew, SILGAN Metal Packaging, który był głównym sponsorem i fundatorem nagród finansowych, koszulek oraz pamiątkowych medali.

Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Klasyfikacja generalna:

Kobiety:

I miejsce: Elżbieta Tuwalska (Gdańsk) 44:07

II miejsce: Małgorzata Tuwalska (Gdańsk)  44:21

III miejsce: Małgorzata Górska (Tczew) 47:08

Mężczyźni:

I miejsce: Patryk Sowiński (Tczew) 35:01

II miejsce: Denis Slobodianiuk (Winnica) 36:47

III miejsce: Sebastian Szymański (Szprudowo) 37:29

 

Klasyfikacja mężczyzn M 70 i więcej:

I miejsce: Mieczysław Dobrenko (Sztum) 50:52

II miejsce: Henryk Urtnowski (Gdańsk) 52:09

 

Klasyfikacja mężczyzn M 60-69:

I miejsce: Roman Janik (Kwidzyn) 50:16

II miejsce: Zbigniew Tocha (Skórcz) 52:04

III miejsce: Zbigniew Bąkowski (Gdańsk) 56:52

 

Klasyfikacja kobiet K 50 i więcej:

I miejsce: Gabriela Nowacka (Grudziądz) 53:13

Klasyfikacja mężczyzn M 50-59:

I miejsce: Jerzy Urbańczyk (Turek) 40:04

II miejsce: Bogdan Cebula (Sztum) 41:31

III miejsce: Andrzej Stefański (Elbląg) 41:54

Klasyfikacja kobiet K 40-49:

I miejsce: Maria Pióro (Gorzędziej) 50:41

II miejsce: Bożena Sosnowska (Tczew) 55:06

III miejsce: Beata Dorsz (Gdynia) 55:42

Klasyfikacja mężczyzn M 40-49:

I miejsce: Wiesław Sosnowski (Gniszewo) 38:24

II miejsce: Wojciech Oliński (Malbork) 38:50

III miejsce: Marek Jakubowski (Pszczółki) 39:45

Klasyfikacja kobiet K 30-39:

I miejsce: Iwona Wszelak (Kulice) 48:35

II miejsce: Anetta Klimowska (Elbląg) 53:28

III miejsce: Aleksandra Korzeniowska (Elbląg) 54:09

Klasyfikacja mężczyzn M 30-39:

I miejsce: Łukasz Babiński (Pelplin) 38:48

II miejsce: Janusz Łazarski (Grudziądz) 38:56

III miejsce: Krzysztof Pawłowski (Tczew) 39:30

Klasyfikacja kobiet K do 29:

I miejsce: Karolina Stachpowicz (Skórcz) 47:33

II miejsce: Maja Uszkiewicz (Czersk) 47:55

III miejsce: Magdalena Jaroch (Gdynia) 48:42

Klasyfikacja mężczyzn M do 29:

I miejsce: Łukasz Stachowiak (Straszyn) 38:35

II miejsce: Mateusz Koper (Tczew) 38:59

III miejsce: Szymon Bloch (Czersk) 42:01

 

Klasyfikacja pracowników SILGAN Metal Packaging S.A.:

I miejsce: Jolanta Baberowska (Tczew) 1:01:01

II miejsce: Marcin Jagodziński (Tczew) 1:01:27

III miejsce: Waldemar Makowski (Tczew) 1:01:35

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale z panoramą mostu tczewskiego, koszulki, posiłek regeneracyjny, banany, isotonic, natomiast zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych puchary oraz nagrody rzeczowe, które wręczali przedstawiciele firmy SILGAN Alicja Mułkowska, Tadeusz Jurczyk oraz v-ce Starosta Powiatu Tczewskiego Witold Sosnowski.

Rozgrzewkę przed biegiem głównym poprowadziła instruktorka Ebro Gym Dorota Julke, spikerem był Krzysztof Bejgrowicz serdecznie – dziękujemy!

Patronem medialnym została Telewizja TeTka oraz serwis internetowy tcz.pl – dziękujemy!

Podczas biegu gry i zabawy rekreacyjno-sportowe przygotowała Sala Zabaw Honolulu, a drobne upominki dla dzieci ufundowało Starostwo Powiatowe w Tczewie i Urząd Miasta w Tczewie – dziękujemy!

O wzbogacenie pakietów startowych zadbała firma ACTIVLAB sport – dziękujemy za żele i isotonic!

Impreza nie odbyłaby się gdyby nie wolontariusze z SP nr 11 w Tczewie, OHP w Tczewie z wychowawcą Wojciechem Różanowskim, II LO w Tczewie z Iwoną Michalską oraz rodzinom pracowników PCS w Tczewie, którym w tym miejscu serdecznie dziękuję, składam również podziękowania Policji oraz Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy biegu. Odrębne podziękowania dla Łukasza Janusza za pełnienie funkcji „pilota biegu”! O oznakowanie trasy zadbał Karol Waruszewski z córką Emilią – dziękujemy!

 

Więcej informacji, zdjęć na stronie:

www.biegajacy.tczew.pl

 

Do zobaczenia za rok!

Już dzisiaj zapisz się na V Półmaraton Szlakiem Doliny Dolnej Wisły – 30 października 2016:

https://elektronicznezapisy.pl/event/274.html

Zapraszamy również do udziału w Tczewskim Crossie Rowerowym – 2 lipca 2016:

https://elektronicznezapisy.pl/event/516/clients.html