27 czerwca, 2016 INNE, Strona główna

18 czerwca w Hali Sportowej II LO w Tczewie odbyły się VII Mistrzostwa Powiatu Tczewskiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w stylu klasycznym (RAW). Zawody stały jak zawsze na wysokim poziomie sportowym, najwyższy wynik osiągnął Marcin Garbas 200 kg, który jest zarazem rekordzistą Polski.

W Tczewie wystąpiły również dwie reprezentantki Polski w trójboju siłowym, które są rekordzistkami świata: Agata Imianowska w wyciskaniu sztangi w leżeniu i Magdalena Gromowska w „martwym ciągu”. W zawodach brało udział 41 zawodników z różnych zakątków Polski, najstarszym zawodnikiem był Kazimierz Jasiński z KS Olimp Starogard Gdański – 69 lat, który został uhonorowany przez właściciela mechaniki pojazdowej SAMWIT – Eugeniusza Wittstocka, a najmłodszym Jakub Goraj z Prabut – 15 lat, któremu puchar ufundował Krzysztof Bejgrowicz.

Organizatorami zawodów byli Powiatowe Centrum Sportu i Klub Sportów Siłowych Tczew. Zawody sędziowali sędzia klasy międzynarodowej Józef Bejgrowicz oraz Jan Łuka i Eugeniusz Wittstock.

Wyniki:

JUNIOR DO LAT 20
1. Damian Szynszecki 90kg – Unieszyno
2. Jakub Goraj 60kg – Prabuty
3. Tomasz Gdaniec 57,5kg – Szałapata Team Tczew

Masters +50
1. Marian Knuth 105 kg – Wielki Klincz
2. Kazimierz Jasiński 85 kg – KS Olimp Starogard Gdański

Kobiety waga lekka
1. Agata Imianowska 60 kg – KS Olimp Starogard Gdański
2. Dorota Kockmecht 52,5 kg – KZP Team Gniew
3. Klaudia Kochanowska 40 kg – Hercules Wrszawa

Kobiety waga średnia
1. Marzena Janzer 87,5 kg – Gdańsk
2. Magdalena Gromowska 77,5 kg – KS Olimp Starogard Gdański
3. Wiktoria Poćwiardowska 35 kg – KS Olimp Starogard Gdański

Waga do 72,5 kg
1. Mariusz Majka 165 kg – Unieszyno
2. Kamil Szaramowicz 132,5 kg – KS Olimp Starogard Gdański
3. Piotr Przybecki 127,5 kg – Elbląg

Waga do 80 kg
1. Marcin Garbas 200 kg – Elbląg
2. Marek Tokarski 130 kg – KSS Tczew
3. Michał Piechowski 115 kg – Tczew

Waga do 87,5 kg
1. Michał Kocknecht 170 kg – KZP Team Gniew
2. Jaromir Brekau 132,5 kg – Elbląg
3. Michał Szaszkowski 100 kg – Gdynia

Waga do 95 kg
1. Mariusz Marciniak 190 kg – Gdańsk
2. Rafał Rutkowski 182,5 kg – Grudziądz
3. Paweł Jankowski 150 kg – Wielki Klincz

Waga do 105 kg
1. Krystian Liebrecht 175 kg – KZP Team Gniew
2. Krzysztof Kowalski 170 kg – KS Olimp Starogard Gdański
3. Patryk Lis 167,5 kg – KS Wrocław