5 lutego, 2018 Bez kategorii

Po weekendowej przerwie rozpoczął się drugi tydzień Ferii 2018 z Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie. W poniedziałek 5 lutego br. młodzież rocznik 2002-2004 mogła wziąć udział w turnieju w Halowej Piłce Nożnej. Tradycyjnie uczestników zawodów powitał dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie Tomasz Tobiański. Przed rozpoczęciem zawodów w ramach kampanii „Bezpieczeństwo i Zdrowie Powiatu Tczewskiego poprzez Sport” odbyło się kolejne spotkanie z policjantkami Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. W trakcie krótkiej pogadanki do uczestników zawodów policjantki zwróciły się z apelem o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w okresie zimowych ferii, omówiły zagrożenia na jakie w tym okresie narażone są dzieci i młodzież oraz uprzedziły o konsekwencjach ich lekceważenia. Następnie punktualnie o godz. 9.45 rozpoczął się Turniej. Do rozgrywek zgłosiły się 3 drużyny. W turnieju wzięło udział łącznie 15 osób.  Zgodnie z przyjętym systemem gry (każdy z każdym) każda drużyna rozegrała 2 mecze. W końcowej klasyfikacji najwięcej punktów zdobyła drużyna o nazwie Koksy Tczew, która odniosła zwycięstwo w całym turnieju. Drugie miejsce zajęła drużyna Pan Samochodzik i  trzecie – FC Słupki.

Na zakończenie turnieju wszystkich jego uczestników uhonorowano pamiątkowymi dyplomami. W ramach poczęstunku dla wszystkich były też batoniki .

W trakcie odbywającego się turnieju w ramach prowadzonej kampanii bezpieczeństwa i zdrowia odbył się także kolejny cykl pokazów Ratowników Medycznych. Ratownicy przy użyciu fantomów, szyn Kramera, kołnierzy ortopedycznych i i innych elementów wyposażenia ratowniczego omawiali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy mógł skorzystać z okazji i zweryfikować swoją wiedzę w tym zakresie, która nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie może pomóc w uratowaniu komuś życie.

Zapraszamy do aktywnego spędzania Ferii zimowych 2018 z Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie. W programie do końca tygodnia jeszcze:

  • 02. 2018 –             Halowa Piłka Nożna – rocznik 1998/2001
  • 02.2018 –             Tenis Stołowy – rocznik 2002/2004 oraz 1998/2001

 

Przypominamy, że wszystkie turnieje odbywają się w hali widowiskowo-sportowej II LO w Tczewie przy ul. Królowej Marysieńki 10. Przed rozpoczęciem zawodów o godz. 9.00 odbywają się zapisy.

 

 

Galeria zdjęć z czwartego dnia Ferii:

« 2 z 4 »