13 maja, 2018 Bez kategorii

Komunikat końcowy

Dnia 12.05.2018 roku odbył się 5 SILGAN Ćwierćmaraton na trasie Tczew – Rokitki – Śliwiny – Rokitki – Tczew, na odcinku 10.540 km. Do biegu zapisało się 232 uczestników, pakiety startowe odebrało 221 uczestników natomiast bieg ukończyło 212 zawodników. Bieg cieszy się dużym zainteresowaniem, uczestnicy chętnie powracają do Tczewa podkreślając bardzo dobrą organizację biegu, wspaniałą atmosferę.

Silgan Ćwierćmaraton to pierwszy bieg w ramach Grand Prix Powiatu Tczewskiego w biegach ulicznych 2018 serdecznie zapraszamy do udziału, szczegóły znaleźć można : https://elektronicznezapisy.pl/g/GP_Powiatu_Tczewskiego_2018.html

Po raz trzeci odbył się bieg dla dzieci „Mały SILGAN”, udział w nim wzięło 137 uczestników. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale, najlepsi w poszczególnych kategoriach puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Powiatu Tczewskiego Tadeusza Dzwonkowskiego oraz Prezydenta Miasta Tczewa Mirosława Pobłockiego. Klasyfikacja najlepszych trójek wśród dzieci przedstawia się następująco:

Dzieci młodsze rocznik 2008 i młodsze:

Dziewczęta:

I miejsce – Zuzanna Czechowska (SP Subkowy)

II miejsce – Gabriela Chabowska  (SSP nr 2 Tczew)

III miejsce – Hanna Dęlewska (ZKiW Kulice)

Chłopcy:

I miejsce – Paweł Bober (SSP nr 2 Tczew)

II miejsce – Ryszard Balcerowicz (SSP nr 2 Tczew)

III miejsce – Oskar Dubiel (SP Subkowy)

 

Dzieci starsze klasy IV – VI rocznik 2005-2007

Dziewczęta:

I miejsce – Maja Ormińska (SP nr 11 Tczew)

II miejsce – Zofia Szymkiewicz  (SSP nr 2 Tczew)

III miejsce – Sandra Górska (SP nr 4 Tczew)

Chłopcy:

I miejsce – Tomasz Kunowski (SP nr 11 Tczew)

II miejsce – Oliwier Aftka (SP nr 11 Tczew)

III miejsce – Kacper Bober (SSP nr 2 Tczew)

 

Organizatorem biegu było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie, Stowarzyszenie Biegający Tczew, SILGAN Metal Packaging, który był głównym sponsorem i fundatorem nagród finansowych, koszulek oraz pamiątkowych medali.

Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Klasyfikacja generalna:

Kobiety:

 

I miejsce: Mariola Sudzińska (Olsztyn) 42:00

II miejsce: Małgorzata Tuwalska (Gdańsk)  43:07

III miejsce: Iwona Szabłowska (Juszkowo) 45:01

Mężczyźni:

I miejsce: Patryk Sowiński (Tczew) 36:24

II miejsce: Sebastian Szymański (Szprudowo) 36:46

III miejsce: Wiesław Sosnowski (Gniszewo) 37:52

 

Klasyfikacja mężczyzn M 70 i więcej:

I miejsce: Zygfryd Liban (Tczew) 48:40

II miejsce: Edmund Pałasz (Rumia) 1:38:56

 

Klasyfikacja mężczyzn M 60-69:

I miejsce: Andrzej Balicki (Gdynia) 44:24

II miejsce: Zbigniew Gapski (Starogard Gdański) 45:02

III miejsce: Edward Waśniewski (Pelplin) 48:07

 

Klasyfikacja kobiet K 50 i więcej:

I miejsce: Barbara Kruszyńska (Tczew) 54:49

II miejsce: Marzena Gdaniec (Tczew) 1:07:16

 

Klasyfikacja mężczyzn M 50-59:

I miejsce: Zenon Hartuna (Piece) 39:38

II miejsce: Bogdan Cebula (Sztum) 42:24

III miejsce: Mirosław Nowacki (Starogard Gdański) 42:34

Klasyfikacja kobiet K 40-49:

I miejsce: Beata Dorsz (Sopot) 50:06

II miejsce: Anna Piekarska (Tczew) 50:34

III miejsce: Maria Pióro (Gorzędziej) 50:36

Klasyfikacja mężczyzn M 40-49:

I miejsce: Krzysztof Prochna (Frombork) 40:20

II miejsce: Grzegorz Główczewski (Tczew) 40:38

III miejsce: Sławomir Pietkun (Koleczkowo) 42:51

Klasyfikacja kobiet K 30-39:

I miejsce: Kamila Grzonka (Bytonia) 45:04

II miejsce: Karolina Stachowicz (Skórcz) 46:05

III miejsce: Adriana Skweres (Pelplin) 47:13

Klasyfikacja mężczyzn M 30-39:

I miejsce: Łukasz Stachowiak (Straszyn) 37:58

II miejsce: Kamil Górski (Gniew) 38:44

III miejsce: Michał Mrówka (Gdańsk) 39:27

Klasyfikacja kobiet K do 29:

I miejsce: Natalia Ruchlewicz (Sztum) 46:37

II miejsce: Anna Klin (Skórcz) 46:38

III miejsce: Katarzyna Jarosińska (Prabuty) 54:07

Klasyfikacja mężczyzn M do 29:

I miejsce: Krzysztof Białkowski (Rozajny) 37:53

II miejsce: Mateusz Trepkowski (Toruń) 40:59

III miejsce: Miłosz Walkowiak (Subkowy) 41:33

 

Klasyfikacja pracowników SILGAN Metal Packaging S.A.:

I miejsce: Karol Kryger (Tczew) 54:27

II miejsce: Waldemar Makowski (Tczew) 54:48

III miejsce: Piotr Tucholski (Tczew) 58:06

IV miejsce: Marcin Jagodziński (Tczew) 1:00:05

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale w kształcie puszki, koszulki, posiłek regeneracyjny, banany, isotonic, natomiast zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych puchary oraz nagrody rzeczowe, które wręczali przedstawiciele firmy SILGAN Pan Tadeusz Jurczyk oraz Alicja Mułkowska.

Rozgrzewkę przed biegiem głównym poprowadził instruktor Ebro Gym Leszek Jasiński, spikerem był Michał Jaśniewski serdecznie – dziękujemy!

Patronem medialnym została Telewizja TeTka, Kociewski Kurier Tczewski oraz serwis internetowy tcz.pl – dziękujemy!

Składamy serdeczne podziękowania wolontariuszom z Zespołu Szkół Katolickich w Tczewie wraz z nauczycielem Panem Markiem Czarneckim, II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie wraz z Panią Iwoną Michalską, członkom Stowarzyszenia Biegający Tczew – biuro zawodów Hanka, Anka, Dorota, Karolina i Ewa, Panu Wojciechowi Różanowskiemu wraz z młodzież z OHP w Tczewie, składam również podziękowania Policji oraz Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy biegu. O oznakowanie trasy biegu zadbał Karol Waruszewski, Janusz Kukuła dostarczył wodę do punktu kontrolnego natomiast Karol Ważny czuwał nad bezpieczeństwem uczestników. TraWiata zadbała o kurtynę wodną dziękujemy!

 

Do zobaczenia za rok!

 

Wyniki znaleźć można:

https://elektronicznezapisy.pl/download/r5z6p4j6u0m021u5y2l6p151k7e5s8f3/open.html

 

Wyniki Mały SILGAN:

Wyniki – Mały Silgan

 

Galeria zdjęć:

 

« 1 z 5 »