6 listopada, 2018 Bez kategorii

 

Organizatorem Grand Prix Powiatu Tczewskiego w biegach ulicznych 2018 były Pelplińskie Centrum Sportu w Pelplinie, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji w Tczewie oraz Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie. Celem była popularyzacja biegania, zachęcenie do aktywnego spędzania czasu wolnego dla mieszkańców Miast i Gmin Powiatu Tczewskiego. Warunkiem sklasyfikowania w Grand Prix Powiatu Tczewskiego był udział w 4 z 6 poniższych biegów:

  • Silgan Ćwierćmaraton – 12 maja 2018 – dystans 10.5 km
  • Pelplin „Bieg Papieski” – 9 czerwca 2018 – dystans 10 km
  • Tczew na 5 z atestem PZLA – 23 czerwca 2018 – dystans 5 km
  • Pelplin „Bieg Cysterski” – 15 września 2018 – dystans 10 km
  • VII Półmaraton/II Maraton Nadwiślański (atest PZLA) – 28 października 2018 – dystans 21.2/42.195 km
  • XXVIII Bieg Sambora (atest PZLA) – 3 listopada 2018 – dystans 10 km.

Podczas Biegu prowadzone będą następujące klasyfikacje;
– klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet;
– klasyfikacje wiekowe mężczyzn i kobiet:

 

Kobiety:

  • do 29 lat (ur. 1989 i młodsi) do 29 lat (ur. 1989 i młodsi)
  • od 30 do 39 (ur. 1988-1979) od 30 do 39 (ur. 1988-1979)
  • od 40 do 49 (ur. 1978-1969) od 40 do 49 (ur. 1978-1969)
  • od 50 i starsze od 50 do 59 (ur. 1968-1959)

 

Mężczyźni:

  • do 29 lat (ur. 1989 i młodsi)
  • od 30 do 39 (ur. 1988-1979)
  • od 40 do 49 (ur. 1978-1969)
  • od 50 do 59 (ur. 1968-1959)
  • od 60 do 69 (ur. 1958-1949)
  • od 70 lat i więcej ( 1948 i starsi)

Wręczenie i podsumowanie Grand Prix Powiatu Tczewskiego nastąpiło bezpośrednio po XXVIII Biegu Sambora dnia 3 listopada 2018r.

Klasyfikacja przedstawia się następująco:

Kategorie:

OPEN

KOBIETY

I miejsce –  Kamila Grzonka (Bytonia)

II miejsce – Małgorzata Tuwalska (Gdańsk)

III miejsce – Natalia Ruchlewicz (Sztum)

MĘŻCZYŹNI

I miejsce –  Patryk Sowiński (Tczew)

II miejsce – Wiesław Sosnowski (Gniszewo)

III miejsce – Sebastian Szymański (Szprudowo)

 

KOBIETY 0-29

I miejsce –  Anna Klin (Skórcz)

II miejsce – Martyna Mąkosa (Tczew)

III miejsce – Anna Puczyńska (Rajkowy)

MĘŻCZYŹNI 0-29

I miejsce –  Tomasz Majkowski (Skórcz)

II miejsce – Dawid Żardecki (Starogard Gdański)

III miejsce – Kamil Derlaga (Szymankowo)

 

KOBIETY 30-39

I miejsce –  Adriana Skweres (Pelplin)

II miejsce – Julia Rulińska (Tczew)

III miejsce – Lucyna Czechanowska (Tczew)

MĘŻCZYŹNI 30-39

I miejsce –  Kamil Górski (Gniew)

II miejsce – Andrzej Potoczek (Lichnowy)

III miejsce – Dawid Górski (Gniew)

 

KOBIETY 40-49

I miejsce –  Maria Pióro (Gorzędziej)

II miejsce – Dorota Czechowska (Subkowy)

III miejsce – Katarzyna Koszyk (Tczew)

MĘŻCZYŹNI 40-49

I miejsce –  Grzegorz Główczewski (Tczew)

II miejsce – Ryszard Rezmer (Gniew)

III miejsce – Grzegorz Boettcher (Nicponia)

 

KOBIETY 50-59

I miejsce –  Barbara Kruszyńska (Tczew

MĘŻCZYŹNI 50-59

I miejsce –  Zenon Hartuna (Piece)

II miejsce – Bogdan Cebula (Sztum)

III miejsce – Jarosław Mamcarz (Tczew)

 

MĘŻCZYŹNI 60-69

I miejsce –  Edward Waśniewski (Pelplin)

II miejsce – Andrzej Ścisłowski (Tczew)

III miejsce – Czesław Mokwiński (Pelplin)

 

MĘŻCZYŹNI 70+

I miejsce –  Zygfryd Liban (Tczew)

 

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody finansowe odpowiednio I miejsce – 200 zł, II miejsce – 150 zł oraz III miejsce – 100 zł. Nagrody wręczali pomysłodawcy i organizatorzy Grand Prix Powiatu Tczewskiego w biegach ulicznych 20198 dyrektorzy Jarosław Kowalczyk (PCS Pelplin), Andrzej Błaszkowski (TCSiR) oraz Tomasz Tobiański (PCS w Tczewie).

 

Wyniki znaleźć można:

www.biegajacy.tczew.pl/gppt/klasyfikacja.pdf

 

Galeria zdjęć: