O nas

O nas

PCS jest zespołem obiektów sportowych, który oferuje pewien wachlarz możliwości uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportu przez wszystkie grupy wiekowe.

Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie

O nas

od 1973 roku

Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie tak brzmi nazwa placówki, który w wyniki przekształceń swoją nazwę zmieniała kilkukrotnie.

Funkcjonowanie placówki sięga 1973 roku, decyzją Inspektora Wydziału Oświaty został powołany Szkolny Powiatowy Ośrodek Sportu działający przy ulicy Czyżykowskiej 87 w Tczewie – pierwszym dyrektorem został Roman Pustkowski.

Pierwsza zmiana nazwy miała już miejsce w 1977 roku istniejący Szkolny Powiatowy Ośrodek Sportu przekształcono w Szkolny Miejski Ośrodek Sportowy, a w 1979 roku na Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, który prowadził działalność w zakresie sportu młodzieżowego, gimnastyki korekcyjnej i organizacji imprez sportowych. W latach 19771981 funkcję dyrektora Ośrodka pełnił Kazimierz Krause. Od 1 września 1981 r. przez 25 lat funkcję dyrektora pełnił Jacek Wiśniewski.

W 1990 roku wybudowano budynek przeznaczony na działalność w zakresie gimnastyki korekcyjnej przy ul. Gdańskiej 2a, została powołana placówka Miejski Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno – Kompensacyjnej.

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy działał dalej przy ul. Czyżykowskiej 87, prowadząc działalność sportową i organizacyjną z zakresu imprez sportowych natomiast zadania realizacji gimnastyki korekcyjnej zostały przekazane do realizacji Miejskiemu Ośrodkowi Gimnastyki Korekcyjno – Kompensacyjnej.

od 2001 roku

1 stycznia 2001 połączono Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy i Powiatowy Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno – Kompensacyjnej powołując Powiatowy Ośrodek Sportu, który funkcjonował przy ul. Gdańskiej 2a.

Zarząd Powiatu Tczewskiego podjął decyzję o przeniesieniu siedzimy Powiatowego Ośrodka Sportu i od 25 października 2004 roku Ośrodek funkcjonował w pomieszczeniach II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie przy ulicy Królowej Marysieńki 10. Ośrodek prowadził dotychczasową działalność sportową oraz zajęcia z gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej dla mieszkańców powiatu tczewskiego, zajęcia odbywały się w salce gimnastycznej II LO w Tczewie. W czerwcu 2008 Zarząd Powiatu Tczewskiego zlikwidował zajęcia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej i od 1 września zajęcia były realizowane przez Miasta i Gminy Powiatu jako zadania własne.

31 sierpnia 2012 r. placówka oświatowa Powiatowy Ośrodek Sportu w Tczewie został zlikwidowany, w to miejsce 1 września 2012 r. została powołana nowa jednostka budżetowa, pod nazwą Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie, która funkcjonuje do dzisiaj. Siedziba Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie mieści się przy ul. Królowej Marysieńki 10, funkcję dyrektora pełni Tomasz Tobiański.

Nasze ostatnie działania!


Ostatnio

III
Tczewski Cross Rowerowy

To była nie lada gratka dla miłośników aktywnego spędzania czasu, szybkiej jazdy po bezdrożach i rowerowych prędkości. W niedzielę 2 lipca odbył się zorganizowany przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie III Tczewski Cross Rowerowy. W tym roku impreza przyciągnęła ponad 150 miłośników crossowej jazdy.

Skip to content