Rozgrywki dziewcząt w piłkę siatkową - PCS - Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie PCS – Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie

Rozgrywki dziewcząt w piłkę siatkową

1 marca 2023 roku w hali II LO w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie wraz z II LO Tczew.

Do zawodów zgłosiło się 8 szkół. W zawodach prawo startu miały uczennice szkół średnich dziennych z całego powiatu, rocznik 2003 i młodsze. Zawody przeprowadzono w 2 fazach tj. eliminacyjnej i finałowej. W fazie eliminacyjnej wszystkich uczestników zawodów rozlosowano do 2 grup. W grupach drużyny rozegrały pojedynki między sobą systemem każdy z każdym. Następnie w finale spotkały się zespoły, które wygrały swoje zmagania w grupie, natomiast o miejsca III-IV zagrały zespoły, które ukończyły rywalizację grupową na 2 miejscu..

Ostatecznie zwycięzcą zawodów została reprezentacja II LO Tczew, która będzie reprezentować Powiat Tczewski w półfinale wojewódzkim.

Skład Zespołu Zwycięskiego:

Amelia Borris, Zuzanna Czechanowska, Marta Dzwonkowska, Zuzanna Nadolska, Julia Nowopolska, Kinga Pustkowska, Weronika Rzeszotek, Wiktoria Rzeszotek

Nauczyciel WF/Trener: Iwona Michalska

Więcej informacji

Podziękowania kierujemy do przedstawicieli mediów: Portalowi Tcz.pl, telewizji TeTka, Gazecie Tczewskiej, Dziennikowi Bałtyckiemu za publikowanie rzetelnych informacji o wynikach zawodów.